Kimdir?

1994 yılında İstanbul’da doğdum ve hâlâ İstanbul’da yaşıyorum. 2017 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun oldum (Hayatımdaki en güzel 5 yıl). Ayrıca Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Adalet bölümünde eğitimime devam ediyorum. (Her ne kadar şu an ara vermiş olsamda…)

İşimi halledebilecek kadar İngilizce biliyorum ve durmadan geliştirmeye çabalıyorum. Hobi olarak Farsça öğreniyorum.

2007 yılından beri aktif internet kullanıcısıyım. Adını bile doğru düzgün hatırlamadığım birçok internet girişiminde bulundum. Şu an freelance olarak web ve grafik tasarım çalışmaları yapmaktayım. Geriye kalan zamanımda ise Twitter, Facebook, Mozilla Apps, WhatsApp, Mi Apps, Telegram, Signal, Blokada, ProtonMail, Sygic, uBlock, iFixit, Be My Eyes, Musixmatch, Adblock Plus, Stremio gibi çeşitli yazılım ve servislerin yerelleştirilmesine gönüllü katkı sağlıyorum.

Bir süredir açık dizin projesi olan DMOZ’da kategori editörlüğü yapıyordum, fakat proje sona erdi.

Tarih, siyaset, mizah, sinema ve teknoloji ilgi alanlarım arasında. #tarih, Naber, Atlas gibi dergileri düzenli olarak takip etmeye çalışıyorum.

Okumayı, araştırmayı çok seviyorum.

Basın yayın, web ya da grafik tasarım, reklamcılık, yeni medya alanlarından herhangi birinde kariyer yolculuğuma devam etmek istiyorum. Eğer iş teklifiniz varsa çekinmeyin, tekliflere açığım. 😉